אודות

אודות

היה זה דורון בן הרצל כמי שהגה ופיתח לראשונה ב 2010 את המיפוי האדריכלי. הייתה זאת קריאת תגר לתורה האולטימטיבית במדידות resection "חיתוך לאחור" תורה שהאקדמיה וכל הענף נהגו אז על פיה ללא עוררין.

הפיתוח והקונספט חדשני היה בבסיסו שילוב של קיר ישורת עם בצ'מארק ועם אלגוריתם לשינוי לוקיישנים ותו לא. (ראה בפרק מיפוי).

המדען הראשי דאז במרכז מיפוי ישראל הד"ר גרשון שטיינברג מי ששמע על הפיתוח מחברי אגודת המודדים המוסמכים בישראל, הגיע עם עוזריו במיוחד למשרדי החברה במושב בית חנן ואישר כי אכן מדובר בפיתוח וחדשנות בעולם המיפוי.

שנה לאחר מכן זכה הקונספט החדשני בפרס הגרמני היוקרתי שהוענק לחברת פלקסי ג'ט מיפוי אדריכלי בע"מ שבבעלות המפתח.

הפרס ידוע ומוכר בגרמניה כפרס הפדרלי היוקרתי לשנת 2011 על הישגים חדשניים ומצטיינים במיפוי, ובנקודה זו החלה הנסיקה המשמעותית.

Bundespreis 2011 hervorragende innovatorische leistungen für das mapping.

דורון נוהג תמיד לומר…"כולנו נתקלים מידי יום באירועים שמציתים בנו ניצוץ מחשבתי, מיד מתלווה לו המחשבה היצירתית שאומרת, …נו, אולי אפשר גם לעשות אחרת ?. …בבקשה. הגעת לצומת ראשונה."

הצומת הזאת תוביל לחוסר מנוח, אלה מאיתנו שחיים את היזמות, מתחילים בהתעמקות, והלאה לחקר, משם להליך שמלווה בניסויים בפיתוח בשדרוג ועוד שדרוג עד כדי להגיע למיקוד בשלושת וריאנטים עיקריים שהם אמות הסיפים של כל מערכת בפיתוח: Consistency Accuracy, Repeatability,

המונח ומילת המפתח "מיפוי אדריכלי" הוטבעה לראשונה בעברית בגוגל ע"י דורון בן הרצל כבר בשנת 2010, ומאז הנושא פרץ קדימה לשוק והפך להיות נחלתם של  אדריכלים רבים, מהנדסים וכל העוסקים ועוסקות בעיצוב הפנים, גם משרדי אדריכלים בחו"ל שעושים מלאכתם עבור מתחמים בישראל, וגם באיטליה, צרפת ספרד מדינות בהן הוזמנה פלקסי-ג'ט לבצע את מלאכתה במיפוי אדריכלי.

 

הדרך ארוכה בת עשור הובילה לאלפי עבודות מיפוי, ציבור של מאות אדריכלים בארץ ובחו"ל פונים לקבל השירות מהחברה, אלא שהחברה לא שוקדת על שמריה והמשיכה בו בעת לפתח פיתוחים חדשניים נוספים, מלווים בהשקעות פיננסיות רבות, חלקן הוכרו כמיזמים טכנולוגיים מרשימים..(חלקם לא) היו פה פתרונות העצמה חשיבתית במיפוי, גם בניטור, החל בהטסת רחפנים עם מצלמות וידיאו מעל מבנים וקונסטרוקציה ועיבוד הסרטון  RGB לענן נקודות מאש' ואוטוקאד ועד לתחום המים בין אם בפיתוח ענקי למתחם שלג מלאכותי עבור אתר סקי בישראל, המשך, לניטור פריחת אצות במאגרי מים מתוקים , ולאחר מכן ניטור רטיבות הקרקע מתחת לפני הקרקע בעומקים מוגדים, את כולם תמצאו בפרק החדשנות.

רוח היצירה המחשבתית, הצורך להתחכך במוצר או בקונספט כדי להגיע לגן העדן, הם, הם הגן עדן. כפי שנאמר לא פעם, הדרך לגן העדן היא הגן עדן.

תודה על ביקורכם.

דילוג לתוכן